Ariş Medya - Pırlanta ve Mücevher Portalı

BURÇLAR VE TAŞLAR


GELİNLERE ÖZEL


ÜYE GİRİŞŞifremi Unuttum Üye Ol

CANIM ANNEME


ELMAS HAKKINDA


HABER ARA


Gelişmiş Arama

DİĞER SİTELERİMİZ

 
E-Ticaret:
  arispirlanta.com
  arisdiamond.com


Kurumsal Sitemiz:
  aris.com.tr

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MELEKLER KAHVESİ


ANKET

En çok kullandığınız takı hangisidir?

Tüm Anketler

VİDEO ARA


BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
‘Toplum Gönüllüsü’ gençlere anlamlı destek

‘Toplum Gönüllüsü’ gençlere anlamlı destek

Tarih 24/Aralık/2010, 10:58 Editör Cihan

Modacı Arzu Kaprol, ilk olarak Paris Moda Haftası’nda modaseverlerin beğenisine sunduğu son koleksiyonunun İstanbul tanıtımını, toplum gönüllüsü gençler yararına düzenlediği özel bir gece ile yaptı. Ariş Pırlanta’nın katkılarıyla düzenlenen davette Kaprol’un tasarladığı ve Ariş Pırlanta’nın ürettiği ilk mücevher tasarımı ile 8 gece elbisesinin satışı gerçekleşti. Gecenin tüm geliri TOG’a bağışlandı.

Arzu Kaprol’un ilk mücevher tasarımı gençler yararına satıldı

Re-Fine isimli 2011 İlkbahar – Yaz koleksiyonunu Paris Moda Haftası’nda tanıtan Arzu Kaprol, gelirini toplum gönüllüsü gençler yararına Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bıraktığı çok özel couture tasarımlarını Pera Palace Hotel’de düzenlenen özel bir davette tanıttı. Stil ikonu Ford Fiesta’nın ana sponsorluğu ve Ariş Mücevher’in katkılarıyla gerçekleştirilen gecede, Arzu Kaprol’un farklı koleksiyonlarından seçilen 8 couture gece elbisesi ve Kaprol’un ilk mücevher tasarımı olan pırlanta yüzük satışa sunuldu. Moda, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren bu özel geceden elde edilen tüm gelir, Toplum Gönülleri Vakfı’nda (TOG) gençler tarafından hayata geçirilen projelere kaynak olarak aktarılacak.


Arzu Kaprol'un ilk mücevher tasarımı Asitane Ariş tarafından üretildi.

Toplum Gönülleri Vakfı yararına düzenlenen geceye katılanlar arasında Uğurkan Erez, Yonca Evcimik, Tuğçe Kazaz, Sinem Güven, İnci Türkay gibi isimler de bulunuyordu.


Defileye yoğun ilgi yardım projesine dönüştü

Toplum Gönülleri Vakfı yararına özel bir gece düzenleyerek, büyük hayranlıkla izlediği yardım projelerine küçük de olsa bir katkı sağlamayı hedeflediğini belirten Arzu Kaprol, bu özel gece fikrinin öyküsünü ise şöyle anlattı: ”Paris Moda haftası sonrası, Arzu Kaprol markasını bu noktaya gelirken destekleyen tüm dostlarımızla, bu gelişmeleri kutlamak için bir davet düzenlemek istiyorduk. İstanbul, markanın geldiği nokta açısından çok önemli bir yer. İstanbul Fashion Week’te de defileye gösterilen yoğun ilginin bir yardım projesine dönüştürülmesi fikri ortaya çıktı. Koleksiyondan seçtiğimiz 8 couture gece elbisesini Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlandık. Bu elbiselerin tüm geliri, sadece Toplum Gönüllüleri Vakfı’na gidiyor, böylece büyük bir hayranlıkla izlediğimiz yardım projelerine küçük de olsa bir katkı sağlanması ana hedefimiz oldu.”
Kaprol’un ilk mücevher tasarımı

Pera Palas Hotel’de gerçekleşen gece, Ford Fiesta’nın ana sponsorluğunda ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın destekçileri arasında yer alan Ariş Mücevher ile birlikte düzenlendi. Bu geceye özel Arzu Kaprol’un tasarladığı yüzük, işlenmemiş ham elmas kullanılarak Ariş Mücevher tarafından hazırlandı. “Bu tasarım, hepimizin içindeki keşfedilmemiş potansiyeli ifade ediyor” diyen Arzu Kaprol, İstanbul’un bilinen ilk ismi olan ‘Asitane’ ismini verdiği tasarımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ham elmas işlenmemiş haliyle müthiş bir potansiyel ama henüz bir potansiyel. Onu daha değerli kılmak için üzerinde emek vermek gerekiyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı da, aynı emeği 17-25 yaş arası gençlere veriyor; içlerindeki potansiyeli doğru yönlendirerek, destek vererek, yanlarında durarak, yüreklendirerek yaşama kazandırıyor, daha yetkin bireyler olmalarının yolunu açıyor. Ham elmastan yapılan bu yüzüğe, İstanbul ilham verdi, ismi de ‘Asitane’; yani İstanbul’un bilinen ilk adı… Yüzüğün içinde, Ariş - TOG / Arzu Kaprol; 23.12.2010 yazıyor. İlk mücevher tasarımım olması itibariyle benim için de heyecan verici.”
TOG Başkanı Betil:
“Gençlere değer veren çalışmaların artması gerekiyor”

Ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol ile bu özel projeyi paylaşan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil de, projenin kendilerini başından beri çok heyecanlandırdığını belirterek, “'Dünyaca ünlü bir tasarımcının sosyal sorumluluk duygusunu uygulamaya geçirerek somutlaştırması bizi ve gençleri heyecanlandırıyor. Ülkemizde benzer modellerin gelişmesi ve gençliğe değer veren örneklerin çoğalması gelecekte yaratmak istediğimiz toplumun şekillenmesini de anlamlı kılmaktadır. Arzu Kaprol'ün kendi ifadesiyle 'Bir kerelik değil, süreklilik arz edecek şekildeki' yaklaşımını takdirle alkışlıyorum'' dedi.

Ariş, sosyal sorumluluk katkılarına Arzu Kaprol ve TOG ile devam ediyor

Toplum Gönüllüleri Vakfı ile yaklaşık bir yıldır ortak projelere imza attıklarını belirten Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, “Ariş Kalpler Koleksiyonu” gelirinin bir kısmının TOG’a aktarılmasıyla başlayan işbirliğini; Arzu Kaprol & TOG projesi ile devam ettirdiklerini söyledi. Arzu Kaprol’un, elmasın doğada bulunduğu şekline kendi yorumunu katarak tasarladığı ‘Asitane’ adlı yüzüğü, tümüyle el işçiliğiyle ürettiklerini belirten Güzeliş, Kaprol’un ilk mücevher tasarımını hayata geçirmenin de kendileri için özel bir anlam taşıdığını ifade etti.

Kaprol’un tasarladığı ve Ariş Pırlanta’nın ürettiği Asitane, 3.52 karatlık ham elmas, 1.30 karatlık siyah pırlanta, 0.40 karat beyaz pırlanta ve 25.34 gram altın kullanılarak üretildi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABERLER

Sanata destek, Alzheimer'a farkındalık

Sanata destek, Alzheimer'a farkındalık Ariş Pırlanta,geliri Alzheimer Derneği'ne bağışlanan Ressam Tülin Kanun'un projesi "Bi.Re.Y'' Bir R...

Şifa dağıtan taşlar

Şifa dağıtan taşlar Fiziksel ve ruhsal olumlu etkileri bilinen değerli taşlar, mücevher modasında önemli bir yer tutuyor. Özellikle kad...

KATALOGLARIMIZ

PRATİK BİLGİLER


BEN BİR GÖKKUŞAĞI ÇOCUĞUYUM10/Kasım/2016

GÜZEL SÖZLER

Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir.
Nietzsche

İSTEKKART

SİYAH ELMAS


DEĞERLİ TAŞLAR

PARİ YAZARLAR

TIKLA OYNA


GALERİ

GOOGLE ÇEVİRİ

Çeviri

ZÜMRÜT


Arismedya.com © 2010 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu
www.arispirlanta.com - www.arisdiamond.com - www.arisevlilik.com - www.aris.com.tr